Kolombiya’da silahlı saldırı… Başkan yardımcısının ailesini hedef aldılar

Kolombiya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Francia Marquez’in babası, aracıyla seyir halindeyken silahlı saldırıya uğradı.  Kolombiya basınında yer alan habere göre, Marquez’in babası Igifredo Marquez Trujillo’ya, ülkenin güneybatısındaki Valle del Cauca yönetim bölgesine bağlı Timba kasabasında silahlı saldırı düzenlendi. Bölgeye çok sayıda güvenlik gücü sevk edildi. 
 
Aracına 6 kurşunun isabet ettiği saldırıdan Trujillo yara almadan kurtuldu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Marquez, “Tam da babalar gününde yapılmış bu saldırı yüreğimi acıtıyor. Babam, yeğenim ve yanındaki 2 koruması neyse ki saldırıdan zarar görmediler. İyi olduklarını öğrendim” ifadesini kullandı.

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro da X sosyal medya hesabındaki paylaşımında, saldırıyı kınadı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Marquez ile tam dayanışma içinde olduğunu belirten Petro, saldırının soruşturulmasını istedi. 
 
Saldırının yapıldığı bölgede, Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri’nin eski üyelerinden oluşan Estado Mayor Central (EMC) mensuplarının etkili olduğu biliniyor. Bir süredir ordu, Cumhurbaşkanı Petro’nun talimatıyla EMC üyelerine yönelik geniş çaplı operasyonlar düzenliyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x