İsrail askerleri Batı Şeria’da 2 çocuğu öldürdü

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli kentlerinde düzenlediği baskınlarda 2’si çocuk 3 Filistinli öldürüldü.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria’nın Kalkilya kentinde İsrail güçlerinin açtığı ateş sonucu 14 yaşındaki Eyhem Mahmud eş-Şafi’nin hayatını kaybettiği belirtildi. İsrail askerlerinin Kalkilya’daki saldırısında 2 Filistinlinin de yaralandığı kaydedildi.

Bakanlığın açıklamasında ayrıca El-Bire kentinde 19 yaşındaki Filistinli Kusay Mezyun Karan’ın, Nablus’ta da 14 yaşındaki Hamdan Amr Hamdan’ın İsrail askerlerinin kurşunuyla hayatını kaybettiği aktarıldı.

İşgal altındaki Batı Şeria’da 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler tarafından öldürülen Filistinlilerin sayısı 133’e yükseldi.

BİR İSRAİL ASKERİ ÖLDÜ

Bu arada Batı Şeria’da düzenlenen silahlı saldırıda bir İsrail askerinin öldürüldüğü bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria’daki yasa dışı Yahudi yerleşimi Einav yakınlarında bir araca silahlı düzenlendiği ifade edildi. İsrail acil yardım servisi Magen David Adom ve yerel kaynaklar ise, saldırıda araçta bulunan 30 yaşlarındaki bir İsrail askerinin öldüğünü aktardı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x