iPhone 17 Slim, serinin en pahalı modeli olacak

Apple‘ın 2025’te iPhone 17 Slim modelini piyasaya sürmeyi planladığına dair iddialar gündeme geldi. Cupertino merkezli teknoloji devi, son birkaç yıldır her yıl dört yeni model tanıtıyor. En son çıkan modeller arasında iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max bulunuyor. Ancak bu kez şirketin, mevcut en pahalı amiral gemisinden daha yüksek fiyatlı olacak yeni bir ‘Slim’ modeli üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

The Information tarafından yapılan bir habere göre Apple, 2025 yılında piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 17 Slim modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket henüz bu yılın iPhone 16 serisini duyurmadı, ancak bu serinin 2024’ün ikinci yarısında çıkması bekleniyor. Söylentilere göre iPhone 17 Slim, iPhone 13 Mini’nin 2021’de piyasaya sürülmesinin ardından Apple‘ın ürün yelpazesine eklediği en küçük model olan ‘Plus’ modelinin yerini alabilir.

iPhone 17 Slim, serinin en pahalı modeli olacak

Kaynaklara göre, iPhone 17 Slim, 2025’te Apple’ın piyasaya süreceği en pahalı model olacak. Bu da, iPhone 17 Pro Max‘in yerini alacağı anlamına geliyor. Apple, geçtiğimiz ay daha ince bir tasarıma sahip olan iPad Pro (2024) modelini piyasaya sürdü.

Yeni iPhone 17 Slim‘in de yenilenmiş bir tasarımla gelmesi bekleniyor. Apple, ortada konumlandırılmış bir arka kamera modülü ve alüminyum bir gövde üzerinde çalışıyor. Şirketin son yıllarda piyasaya sürdüğü iPhone modelleri, 2017’de tanıtılan iPhone X’den beri benzer bir tasarımı koruyor.

Son raporlar, Apple‘ın iPhone 17 serisinde Dynamic Island’ın boyutunu küçültmeye çalıştığını belirtiyor. iPhone 17 Slim modelinin 6,6 inçlik bir ekranla geleceği söyleniyor. Bu boyut, iPhone 17‘nin 6,1 inç ve iPhone 17 Pro‘nun 6,3 inç ekranlarından daha büyük, ancak iPhone 17 Pro Max‘in 6,9 inçlik ekranından daha küçük olacak.

Ancak, bu iddiaları dikkatle değerlendirmek gerekiyor çünkü Apple‘ın iPhone 17 serisini iPhone 16 serisinin halefi olarak duyurmasına daha bir yıldan fazla bir süre var. iPhone 16 serisinin 2024’ün ikinci yarısında düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x