Financell, EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılıyor

Financell, küçük ve orta ölçekli işletmeleri ve girişimcileri bu alanda desteklemeye devam ediyor. Financell bu doğrultuda İstanbul’da 15-17 Kasım tarihlerinde 17’ncisi düzenlenecek olan EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılarak profesyonellerle bir araya geliyor.

Sürdürülebilir enerji yatırımlarına finansman çözümleri sunan Financell, öz kaynağı ile küçük ve orta ölçekteki işletmelere desteğini sürdürürken, 15-17 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek 17’ncisi EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılarak sektör profesyonelleriyle buluşuyor.

Sürdürülebilirlik vizyonuyla güneş enerjisi yatırımlarına destek

İşletmelerin sürdürülebilir enerji yatırımlarını destekleyen şirket, küçük ve orta ölçekli işletmelerinin sürdürülebilir kalkınmalarını da desteklemek adına, güneş enerjisi sistemi (GES) projelerine uygun faiz oranı imkanlarıyla finansman sağlıyor. GES yatırımlarının yüksek bütçeler gerektirmesi sebebiyle duyulan finansman ihtiyacına makul çözümler sunduğu belirtilen Financell, sürdürülebilir bir ekosistem kurmayı hedefliyor.

“GES projeleri Türkiye ekonomisi için kritik öneme sahip”

Hizmetin detaylarıyla ilgili bilgi veren Financell Genel Müdürü Z. Korhan Bilek “Şirket olarak, daha iyi bir gelecek için, üstün dijital finansal hizmetlerimizle bulunduğumuz habitatı korumaya, kaynakları verimli kullanmaya özen gösteriyoruz. Odağımızda olan sürdürülebilir enerjide de, Financell finansman çözümleriyle müşterilerimiz yatırımlarının dönüşünü 5 yıldan daha kısa sürede almakla kalmıyor, enerji fiyatlarındaki olası dalgalanmalardan da korunuyor. GES projeleri çevre dostu ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olmasının yanı sıra, Türkiye’nin enerji bağımsızlığı için de kritik bir öneme sahip. Şirketler güneş enerjisi santrallerinin kurulumu, yüksek yatırım maliyetleri, uzun dönüş süreleri ile önemli finansman zorluklarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Biz Financell olarak Türkiye’deki sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunarak güneş enerji sektörünün büyümesi ve gelişmesi için öncü finansman kuruluşlarından biri olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’nı çok önemsiyoruz. Turkcell Grubu olarak ulusal ve uluslararası ölçekli sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda grup şirketlerinin enerji ihtiyaçlarının 2030 yılına kadar yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamayı, 2050 yılına kadar da ‘net sıfır’ şirket olmayı paydaşlarımıza taahhüt ediyoruz. Değer verdiğimiz bu hedeflerin tüm şirketlere yayılması için desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x